Do góry
O firmie

O firmie


 Przedsiębiorstwo Usługowo-Produkcyjne "BANAD & Synowie" s.c. jest firmą rodzinną, powstałą 1 marca 1991 r. w Łodzi, poprzez dopisanie do ewidencji działalności gospodarczej, prowadzonej przez Grzegorza Banad byłych pełnomocników Jacka i Pawła Banad, jako wspólników. Powstała spółka cywilna ojca i synów była bezpośrednią kontynuacją działającego od 1968 r. Zakładu Instalacji i Urządzeń Elektrycznych inż. Grzegorz Banad.
 Zakład ten został założony przez Grzegorza Banad, po jego odejściu z łódzkiego "Elektromontażu", gdy postanowił on wykorzystać swoją wiedzę i doświadczenie zdobyte w pracy na stanowiskach kierowniczych wielu budów w Polsce, we własnej działalności. Mimo wielu trudności administracyjnych, dzięki wytrwałości i fachowości właściciela zakład rozwijał swoją działalność, dając się poznać na terenie Łodzi i okolic, jako solidny wykonawca-rzemieślnik. Równocześnie Grzegorz Banad prowadził bogatą działalność społeczną w ruchu spółdzielczm i rzemieślniczym, zakładając m.in. nowe spółdzielnie rzemieślnicze w branży budowlanej ("Budotechnika"). Po zmianach ustrojowych w Polsce kontynuował  z powodzeniem swoją działalność gospodarczą, ale  pod nową nazwą i z pomocą synów.
 Podstawową działalnością firmy "BANAD & Synowie" s.c. od samego początku jej istnienia jest budownictwo z naciskiem na instalacje elektryczne. W tej dziedzinie posiadamy nie tylko wymagane uprawnienia, doświadczonych pracowników, ale i wieloletnią, ponad 40-letnią praktykę.
Firma nigdy nie ograniczała swoich zainteresowań i poszukiwała nowych możliwości działania. W czasie swojego istnienia m.in. produkowaliśmy popularną dzianinę typu "miś" oraz prowadziliśmy, jako jedni z pierwszych auto-myjnię. Od kilku lat, doceniając wagę czystego środowiska i jego wpływu na zdrowie człowieka  popularyzujemy i sprzedajemy urządzenia do filtracji powietrza szwajcarskiej firmy INCEN. W ramach stałej współpracy z firmami oferujemy swoją pomoc w pracach konserwacyjnych nie tylko w zakresie urządzeń i instalacji elektrycznych, ale także obsługi produkcji, prac remontowych, adaptacyjnych i budowlanych, instalacji wentylacyjnych, wodno-kanalizacyjnych i pneumatycznych.

 
W zakresie elektroinstalacji naszym rejonem działania jest Łódź i okolice. Prace wykonujemy zawsze solidnie i terminowo, co potwierdzają opinie naszych inwestorów. Zatrudniamy do 10 pracowników z dużym doświadczeniem zawodowym. Posiadamy niezbędną bazę magazynowo-warsztatową.
 Jesteśmy członkami Centrum Kupiectwa w Łodzi oraz właścicielami kilku boksów na Łódzkim Rynku Hurtowym "ZJAZDOWA".