Do góry
Zobacz filtrację profesjonalną
Filtracja powietrza IQAir
Uniwersalna dom i biuro

Dym tytoniowy

Dym tytoniowy składa się z 4000 różnych substancji chemicznych stałych, płynnych i gazowych. Niektóre ze składników dymu są mniejsze od bakterii i dlatego tylko wysokowydajne filtry węglowe mogą poradzić sobie z ich likwidacją. Widoczna część dymu papierosowego to wiele związków chemicznych w tym związki nikotyny, węglowodorów, fenoli, kwasów, metali ciężkich i glicerolu, jednak najbardziej szkodliwa dla zdrowia jest część niewidoczna dymu tj. tlenek i dwutlenek węgla, tlenki azotu, związki cyjanku, benzen, etan, toluen, formaldehyd, aceton i inne.

W celu efektywnej eliminacji dymu tytoniowego oczyszczacz powietrza powinien pochłaniać zarówno widoczne jak i niewidoczne drobiny zawarte w dymie.

Dodatkowo, powinien  charakteryzować się:
♦ wysoką zdolnością pochłaniania najmniejszych drobin, w tym przypadku wielkości 0,1 mikrona;
♦ obecnością wysokowydajnego filtra węglowego o odpowiednio dużej powierzchni;
♦ wysokim natężeniem przepływu powietrza przez urządzenie;

Dlatego model IQAir GC MultiGas jest najlepszym rozwiązaniem jeśli chodzi o spełnienie wszystkich tych warunków jednocześnie. W urządzeniu pracują niezależne filtry, usuwające już na filtrze wstępnym 99% zanieczyszczeń, zawartych w dymie tytoniowym, a następnie główne filtry węglowe całkowicie go eliminują . Przy niewielkim nasyceniu powietrza dymem tytoniowy model IQAir Health Pro 250 będzie wystarczający.